(3.6.2021)

Vstupem fondu HYDROGEN1 do společnosti CHEMINVEST s.r.o. dochází k jedinečnému propojení úspěšného investičního fondu a osvědčeného technologického partnera na poli bezemisních vodíkových technologií. Strategické partnerství je navíc podpořeno vazbou mezi fondem HYDROGEN1 a společností Plug Power Inc. – klíčovým celosvětovým hráčem v oboru. Společnou ambicí HYDROGEN1 a CHEMINVEST s.r.o. je tak poskytnout svým obchodním partnerům v České republice a oblasti střední Evropy unikátní podporu pro uvádění vodíkových technologií do praxe.

Fond kvalifikovaných investorů HYDROGEN1 se zaměřuje na dlouhodobé a strukturované investice do rozvoje vodíkové ekonomiky. Jeho založení navázalo na úspěšnou realizaci projektu výroby a zkapalňování vodíku v americkém státě Tennessee.  Od roku 2020 fond HYDROGEN1 úzce spolupracuje s americkou společností Plug Power Inc., která je předním dodavatelem vodíkových technologií.

CHEMINVEST s.r.o. je inženýrsko-dodavatelská společnost působící na českém trhu od roku 1995, a to zejména v rafinérském a petrochemickém průmyslu.  Od roku 2014 se aktivně zabývá vodíkem a palivovými články, a to zejména z pohledu aplikací v průmyslu, energetice, budovách a dopravě. Společnost má bohaté zkušenosti s řízením projektů a projekty zaměřené na využití obnovitelných zdrojů energie pro elektrolytickou výrobu zeleného vodíku dokáže zrealizovat od projekce po samotnou výstavbu.