AKTUALITY

Jsme partnery 3. VESLAŘSKÉHO PLÁŽOVÉHO SPRINTU

Na jezeře Most se již tuto neděli 3. září pojede 3. VESLAŘSKÝ PLÁŽOVÝ SPRINT, pořádaný pod záštitou primátora statutárního města Mostu. Spolu se statutárním městem Most a dalšími partnery se řadíme mezi hrdé podporovatele Beach Sprintu 2023 na jezeře Most a na nedělní veslařskou podívanou se už teď těšíme.

Náš nový Černý anděl – Karin Řezáčová

Do Černých andělů přestoupila česká reprezentantka Karin Řezáčová, která do mostecké branky zamířila z DHC Plzeň. Karin s DHK Baník Most podepsala kontrakt do roku 2026. Karin je od nadcházející sezóny „naše hráčka“, takže ji vítáme u Černých andělů a fandíme jí stejně jako doteď Dominice Müllnerové, která od profesionální dráhy v házené čerstvě upustila. Dominice děkujeme za všechny super výkony a přejeme jí hodně štěstí!

MoU mezi IBG Česko s.r.o. a SMS InfoComm (Czech) s.r.o. (Wistron Group)

IBG Česko s.r.o. a taiwanská společnost SMS InfoComm (Czech) s.r.o. (součást Wistron Group) v pondělí 27. března 2023 v Taipei podepsaly „Memorandum of Understanding“. Memorandum se týká spolupráce na několika projektech včetně akcelerace projektu vývoje a následné výstavby recyklační linky na recyklaci lithiových baterií, na kterém participujeme. Dokonce by mohlo vzniknout centrum recyklace lithiových baterií, to znamená recyklace až na úroveň zájmových kovů.

Česko-německý vodíkový večer

Podtitul: Kdy se naše ambice setkají s realitou?

Zúčastníme se večerní panelové diskuze na Německém velvyslanectví. Mezi zahraničními řečníky vystoupí například Felix Christian Matthes, člen Německé národní vodíkové rady. Za tuzemské řečníky přednese svůj příspěvek mimo jiné Petr Mervart, zmocněnec pro vodíkové technologie z Ministerstva průmyslu a obchodu ČR.

Podnikatelská delegace na Taiwan

Zúčastníme se „Mise Taiwan“, kterou vede prezident Svazu průmyslu a dopravy ČR Jaroslav Hanák a předseda Česko-tchajwanské obchodní komory Pavel Diviš. Naším cílem je navázat spolupráci s investory a podnikateli na Taiwanu. Současně budeme spolu s IBG Česko s.r.o. na setkání „Taiwan-Czech Joint Business Council Meeting“ prezentovat inovativní projekt recyklace trakčních Li-Ion baterií z automotive.

Jednání krajské tripartity se zvoleným prezidentem Petrem Pavlem

Zvolený prezident Petr Pavel se dnes zabýval strategickým rozvojem Ústeckého kraje. Jednání zorganizovala Hospodářská a sociální rada Ústeckého kraje pro členy krajské tripartity Ústeckého kraje. Za Krajskou hospodářskou komoru Ústeckého kraje se ho zúčastnil i náš jednatel Ing. Vladimír Zemánek.

SOKRATES 2 – Prezentace vysokých a vyšších odborných škol

Již tradičně jsme hrdým generálním partnerem vzdělávacího veletrhu SOKRATES 2. Letos budeme mít v přátelské atmosféře Podkrušnohorského gymnázia v Mostě i stánek, kde studentům představíme naše absolventské programy, brigády a odborné stáže při studiu. Těšíme se na Vás všechny již 7. února!