26. 2. 2024

Spolu s HC VERVA Litvínov pomáháme onkologicky nemocným dětem

Finance poputují na pomoc osmileté Aničce a čtyřleté Sáře, kterým moc držíme pěsti.

Zvědavé ani soucitné pohledy nepomáhají. Co naopak onkologicky nemocným dětem může pomoci projít léčbou s větším sebevědomím a pocitem síly, je paruka z pravých vlasů. To moc dobře ví spolek Nové háro, který pro onkologicky nemocné děti vyrábí kvalitní paruky z pravých vlasů přímo na míru.

Někdy se věci sejdou přesně, jak mají. A tak to bylo i v tomto případě. Na maturitní ples třídy 4.B z Podkrušnohorského gymnázia Most jsme do večerní dražby zajistili podepsaný dres Ondřeje Kašeho z HC VERVA Litvínov. Klub do dražby věnoval ještě hokejku a DHK Baník Most alias Černí andělé dres podepsaný celým týmem. Budoucí maturanti se rozhodli výtěžek z dražby darovat spolku Nové háro na paruky pro onkologicky nemocné děti. Tento spolek si studenti nevybrali náhodou, jeho zakladatelka Markétka bývala studentkou gymnázia. Slovo dalo slovo a náš jednatel Tomáš Krenc slíbil stejnou částku, která se v dražbě vybere, spolku také darovat. V dražbě se vybralo krásných 25.000 Kč a na dětské paruky tedy obratem poputovalo celkem 50.000 Kč.

Spolek Nové háro je v rámci projektu Konto našeho srdce dlouhodobě podporován klubem HC VERVA Litvínov a jeho hráči. Všichni jsme se spojili a během nedělního Vlasatého zápasu na Zimním stadionu Ivana Hlinky proběhlo předání finančních darů spolku Nové háro od všech zapojených partnerů a dárců, kterých byla celá řada. Výtěžek z celé akce poputuje na pomoc osmileté Aničce a čtyřleté Sáře, kterým moc držíme pěsti.

Dojmy z nedělního Vlasatého zápasu jsou pro nás stále hodně silné. Děkujeme všem dárcům, spolku Nové háro a klubu HC VERVA Litvínov za tuhle společnou smysluplnou akci.

Dar spolku Nové háro